+48 668 456 992

WUKO Częstochowa - udrażnianie i czyszczenie kanalizacji, przepychanie rur

Wykorzystujemy pojazd WUKO Częstochowa i okolice, aby sprawnie i szybko usunąć awarię kanalizacji. Mamy ponad 19 lat doświadczenia, dlatego poradzimy sobie z najtrudniejszymi awariami kanalizacyjnymi. Działamy rzetelnie i sprawnie, żeby szybko przywrócić siec kanalizacyjną do stanu używalności. Posiadamy profesjonalny i specjalistyczny sprzęt oraz pojazdy WUKO. Częstochowa i okolice to główny rejon naszych działań, ale jesteśmy w stanie podjechać w każdą część Polski. Szybko znajdziemy przyczynę awarii przy użyciu inspekcji kanalizacyjnej CCTV. W razie potrzeby robót ziemnych posiadamy własne koparko-ładowarki i sprzęt budowlany.

Pomożemy Ci szybko naprawić awarie

  • Szybka diagnoza i znalezienie przyczyny awarii z wykorzystaniem kamer do kanalizacji
  • Usuwanie awarii wodociągowych i kanalizacyjnych
  • Czyszczenie sieci kanalizacyjnych samochodami z odzyskiem wody
  • Udrażnianie kanalizacji, rur, instalacji
  • Naprawa bezwykopowa czynnej sieci kanalizacyjnej, bez zatrzymywania ścieków
  • Inspekcje i montoring kanalizacji CCTV
wuko częstochowa czyszczenie kanalizacji rur
Chcesz zgłosić awarię lub masz pytania? Zadzwoń do nas +48 668 456 992
Wyślij zapytanie

Dlaczego zaufały nam setki klientów i firm

Szybko i sprawnie

Działamy rzetelnie, sprawnie i terminowo. Posiadamy ugruntowaną pozycję na rynku, która jest potwierdzeniem najwyższej jakości naszych usług.

Ponad 19 letnie doświadczenie

Wykonaliśmy setki różnych zleceń. Ogromne doświadczenie w połączeniu z wiedzą techniczną i nowoczesnym zapleczem sprzętowym zapewniają, że poradzimy sobie z nawet najtrudniejszymi zleceniami.

Profesjonalny sprzęt i urządzenia

Posiadamy ciężarowe pojazdy WUKO, kamery z systemami do monitoringu i inspekcji kanalizacji, koparko-ładowarki do robót ziemnych oraz wiele innych urządzeń umożliwających nam wykonywanie szerokie zakresu prac.

Skontaktuj się z nami

Masz problem z kanalizacją? Szybkie czyszczenie i przepychanie rur i kanalizacji w Częstochowie

Każdy z nas, boryka się od czasu do czasu z problemami związanymi z udrażnianiem kanalizacji. Ta kategoria obejmuje wiele zagadnień, w tym między innymi

  • czyszczenie kanalizacji i udrażnianie rur,
  • przepychanie rur,
  • przepychanie kanalizacji metodą hydrodynamiczną, mechaniczną

Żeby świadczyć tego typu usługi, niezbędne są specjalistyczne pojazdy i urządzenia. Dużą skutecznością charakteryzuje się metoda ciśnieniowa (hydrodynamiczna), popularnie zwana metodą WUKO. Określenie WUKO Częstochowa pochodzi od specjalistycznych pojazdów, które wyposażone są w pompę tłoczącą wodę pod dużym ciśnieniem. Do urządzenia podłączony jest wąż, który posiada głowicę dopasowaną do średnicy rur i rodzaju zanieczyszczeń. Tym sposobem możemy wyczyścić przepompownie, rurociągi, wpusty uliczne i przepusty pod drogą. Sprawdzi się również w czyszczeniu rur na zewnątrz o mniejszych średnicach.

przeprychanie rur i udrażnianie kanalizacji częstochowa

Udrażnianie kanalizacji metodą WUKO Częstochowa wykonywane jest, jak już to było wspomniane, przy pomocy specjalnego wozu. Posiada on wbudowane urządzenie wytwarzające bardzo wysokie ciśnienie wody połączone z dużym jej przepływem. Zastosowanie wysokociśnieniowego i odpowiedniej dyszy pozwala wieloma strumieniami wody naraz rozbijać nawet najtwardsze osady. W dodatku robi to szybko i skutecznie. Użyty w tej metodzie wąż ma ponad osiemdziesiąt metrów. Jest on zasysany do przewodu kanalizacji przez strumienie wody wychodzące z dyszy. Działa tu tzw. zjawisko odrzutu. Bardzo ważne jest, że WUKO jest metodą, która nie zanieczyszcza środowiska. Nie wykorzystuje się w niej żadnych środków chemicznych, a tylko i wyłącznie wodę.

Udrażnianie rur Częstochowa

W zależności od rodzaju kanalizacji, osadu oraz miejsca, w którym powstał zator wykorzystuje się różne dysze czyszczące. Dysze rotacyjne są bardzo skutecznymi narzędziami. Z ich pomocą możemy rozbijać nawet stare osady wapienne. Nieczystości, które są już rozdrobnione, trafiają następnie do studni rewizyjnej, skąd zostają usunięte. Kluczowy jest dobór ilości dysz - odpowiednio dobrane pozwalają wypłukać osady z rur o średnicach od 50 do nawet 400 milimetrów. Zastosowanie dużego ciśnienia, dochodzącego nawet do 200 bar, pozwala na usuwanie wielu kłopotliwych nieczystości takich jak stary, zalegający tłuszcz, kamienie, czy chociażby piasek. Żadne rodzaje zanieczyszczeń kanalizacyjnych nie są straszne metodzie WUKO Częstochowa. Poradzi sobie ona z resztkami jedzenia, tłuszczem, papierem, chusteczkami, czy włosami.

Jakie są powody niedrożności kanalizacji? Generalnie wyróżniamy dwa: wadliwy lub źle wykonany projekt, albo niewłaściwa eksploatacja. Czasem zdarza się, że oba powody występują naraz i powodują zatkanie się rury. Problem ten dotyczy głównie starszych budynków, w konstrukcji których nie przewidziano obciążenia kanalizacji z jakim mamy do czynienia obecnie. Przykładem niewłaściwego użytkowania kanalizacji może być wylewanie do zlewu oleju z patelni lub, co gorsza, wręcz z całej frytkownicy. Olej ma to do siebie, że dość szybko twardnieje i zasycha w kontakcie z zimną wodą, a to powoduje zatkanie się rury. W poważniejszych przypadkach, zwykle domowe sposoby są nieskuteczne i trzeba szukać pomocy u profesjonalisty dysponującego odpowiednim sprzętem.

Czyszczenie kanalizacji Częstochowa

Pogotowie kanalizacyjne Częstochowa z reguły posiada odpowiedni sprzęt, umożliwiający udrażnianie rur wewnętrznych i zewnętrznych. Potrzebny jest specjalistyczny pojazd ale nie tylko on. Przydaje się również sonda wideo, przy pomocy której namierza się miejsce, w którym doszło do niedrożności kanalizacji. Innym sposobem udrażniania rur jest użycie odpowiednich sprężyn. W sposób mechaniczny, bez użycia wody, pozwalają one na odetkanie nawet dużych zatorów. Doświadczeni pracownicy pogotowia kanalizacyjnego w Częstochowie powinni dysponować szeroką gamą narzędzi do udrażniania i biegle się nimi posługiwać.

Podsumowując, przede wszystkim powinniśmy dbać o odpowiednie użytkowanie i regularną konserwację naszych odpływów kanalizacyjnych. Jeśli jednak dojdzie do zatoru, bezpieczniej, zarówno dla nas, jak i dla środowiska, będzie zlecić rozwiązanie tego problemu profesjonalistom.

Copyright © 2021 pcwuko.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone
Realizacja strony i obsługa: LekroTech.pl